Pierwsza seria wyścigów na rowerach elektrycznych

To była tylko kwestia czasu, zanim ogłoszona zostanie pierwsza seria wyścigów na elektrycznych rowerach górskich. Właśnie niedawno świat obiegła wiadomość o zapoczątkowaniu serii World E-bike w Monaco z początkiem 2019 r., Inicjatywa ma na celu zmotywować najlepszych zawodników na świecie do rywalizacji zarówno w dyscyplinach enduro, jak i cross – country, z co najmniej czterema rundami wyścigowym.

Oprócz pierwszej rundy w Monako (13 oraz 14 kwietnia), kolejne rundy mają się odbyć w Locarno w Szwajcarii, na jeziorze Maggiore we Włoszech, a następnie w Barcelonie w Hiszpanii. Na razie nie jest jasne, jakie przepisy techniczne będą obowiązywać pod względem ograniczeń mocy silnika, pojemności baterii i maksymalnej prędkości oraz jak to wszystko będzie egzekwowane i czy wyścigi są usankcjonowane przez UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska)

Poza wyścigiem doświadczonych uczestników, będzie również otwarta seria World E-bike dla wszystkich amatorów, którzy mogą wybrać trzy różne trasy zaprojektowane przez profesjonalnych zawodników. Pozwoli to uczestnikom jeździć z zawodowcami na własnym elektrycznym rowerze lub na wypożyczonych e - rowerach.

Impreza jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wyścigów e-bike. Niedawno UCI ogłosiła, że będzie gospodarzem pierwszych Światowych Mistrzostw Świata e-MTB w sierpniu / wrześniu 2019 r., organizowanych równolegle z mistrzostwami świata konwencjonalnych rowerów górskich. Ponownie, nie wiadomo, jak będzie wyglądał dokładnie format wydarzenia.

Trasy pierwszych wyścigów elektrycznych rowerów w Monaco

Zielona trasa przebiega przez nieduże wzniesienia, a maksymalna różnica wysokości wynosi 522 m. Dystans nie powala, ponieważ wynosi raptem 17,58 km. Z całą pewnością poradzą sobie tutaj wszyscy amatorzy elektrycznych rowerów.

Przy trasie niebieskiej robi się już ciekawiej - elektryczne rowery będą musiały zmierzyć się z bardzo stromym podjazdem na początku wyścigu.

Trasa czarna dedykowana jest dla najlepszych zawodników. Ekstremalnie stromy podjazd na pewno sprawi kłopot nie jednemu uczestnikowi, nawet na e - bike'u

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora WES.

Sprawdź również:

ZESTAW ELEKTRYCZNY DO ROWERU - CO TO TAKIEGO?

ROWER ELEKTRYCZNY. PODSTAWY.