5 powodów, dla których warto przesiąść się na e-bike 6
5 powodów, dla których warto przesiąść się na e-bike

Wciąż zastanawiasz się nad zakupem roweru elektrycznego? Oto kilka powodów, które - jak sądzimy - ostatecznie przekonają cię do tego, aby przesiąść się na e-bike! Jeśli cena wydaje ci się za wysoka, mamy również rozwiązanie dla ciebie :)

 

 

1. Rower elektryczny lepszy od komunikacji miejskiej

Wiele osób dojeżdża do swojego miejsca pracy samochodem, tramwajem lub autobusem miejskim. Korzystanie z tych środków lokomocji ma swoje zalety, jednak stają się one mało istotne w porównaniu z prawdziwą zmorą wielkich miast - korkami. Możemy śmiało przyjąć, że średnio w czasie jazdy z i do pracy spędzamy około 20 minut stojąc w sznurze samochodów - niezależnie od tego, czy korzystamy z własnego auta, czy też jedziemy tramwajem lub autobusem. Wystarczy pomnożyć te minuty przez liczbę dni roboczych w miesiącu (około 20) to wyjdzie nam, że w korkach spędzamy ponad 8 godzin! Z pewnością o wiele lepiej byłoby spędzić ten czas w inny, przyjemniejszy sposób.

Nie tylko korki są problemem - wiele nerwów oraz czasu można stracić, szukając miejsca parkingowego w godzinach szczytu. Z kolei wybierając komunikację miejską musimy zmierzyć się z przeciwnościami takimi jak notorycznie spóźniające się pojazdy czy oddalone od naszego miejsca zamieszkania lub pracy przystanki. No i nie każdy lubi podróżować w ścisku, co szczególnie "odczuwalne" i uciążliwe staje się w miesiącach letnich...

Na szczęście istnieje lek na całe to zło - jest nim oczywiście e-bike! Dlaczego? Przede wszystkim:

  • rower elektryczny jedzie zdecydowanie szybciej i może z łatwością ominąć korki
  • można nim zaparkować tam, gdzie rowerem tradycyjnym - czyli niemal wszędzie, nawet w miejscu pracy
  • stajesz się niezależny od spóźniającej się komunikacji miejskiej

 

2. E-bike nie musi być drogi

Własny samochód do ogromna wygoda, jednak okupiona jest ona sporymi kosztami. Według raportu "Polak w drodze" kierowcy połowa kierowców w wieku od 25 do 34 lat wydaje na paliwo miesięcznie kwotę rzędu 400 do 1000 złotych! W ciągu roku robi się z tego niezła suma... 

Oczywiście koszt zakup roweru elektrycznego też nie należy do niskich - średnio na zestaw do konwersji roweru na e-bike oraz baterię musimy wydać około 3280 złotych. To i tak mniej niż zakup nawet używanego samochodu.

Co ciekawe, zakup możesz rozłożyć na 20 rat z oprocentowaniem 0% - wtedy miesięcznie płacimy tylko około 164 zł (więcej o ratach 0% przeczytasz w tym miejscu). Jednak co z paliwem, a raczej - prądem? Uwaga: koszt prądu potrzebny do przejechania 100 km to jedynie 1,20 zł... Zatem oszczędności jakie możesz zyskać na paliwie zdecydowanie przewyższają koszt miesięcznej raty.

 

3. Rower elektryczny pomaga zadbać o formę

Pewnie zastanawiasz się, jakim cudem pojazd, który "wspomaga" nas podczas jazdy, może przyczynić się do poprawienia formy fizycznej. Odpowiedź jest niezwykle prosta - faktycznie jadąc e-bikem nie męczymy się, jednak frajda z przejażdżki sprawia, że stają się one dłuższe i szybsze.

Na rowerze elektrycznym jeździ się fenomenalnie, co sprawia, że mamy większą motywację do bardziej regularnych wycieczek. Dzięki temu poprawiamy swoją kondycję!

 

4. Zerowa emisja zanieczyszczeń

Słyszymy o tym coraz częściej - poziom zanieczyszczeń w powietrzu z roku na rok przekracza bezpieczne granice. Powoli próbujemy jakoś temu zadziałać: producenci aut proponują samochody hybrydowe lub całkowicie elektryczne, coraz więcej osób przesiada się do komunikacji miejskiej lub korzysta z dostępnych w dużych metropoliach alternatyw w postaci rowerów lub hulajnóg. 

Ty również możesz mieć wpływ na naszą planetę - przesiadając się na e-bike. Zyskujesz nie tylko frajdę z szybkiej jazdy, ale także dumę z tego, że nie "dokładasz" swoich spalin do powietrza, którym wszyscy oddychamy. 

 

5. Jazda e-bikem to czysta przyjemność!

Wystarczy spróbować choć raz, by przekonać się, jak wielką radość sprawia jazda rowerem elektrycznym! Gwarantujemy, że nie będziesz już chciał poruszać się w inny sposób. Szukaj naszego stoiska na różnych targach elektromobilności lub odwiedź naszą siedzibę, gdzie będziesz mógł przejechać się rowerem z naszym zestawem. Do zobaczenia!

 

Komentarze do wpisu (6)

8 maja 2020

Już od jakiegoś czasu się śledzę ten temat "TABA NA ROWERZE" na raty było by super

24 czerwca 2020

Wszustko fajnie, tylko szkoda, że większość zestawów do konwersji z tej strony sprawia, że twój rower staje się nielegalny do użytkowania. Nie tylko na ścieżkach rowerowych, ale w ogóle w ruchu drogowym w Polsce :(

29 czerwca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Buy Amoxil Amoxicillin 500 Mg lew.gbfk.e-biker.pl.dbh.ac http://mewkid.net/when-is-xicix/

29 czerwca 2020

http://mewkid.net/when-is-xicix/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin ldv.dvfh.e-biker.pl.rmt.kj http://mewkid.net/when-is-xicix/

19 lipca 2020

to jest kurde nielegalne macie jakas homologacje na to ? i gowno nie poprawia kondycje a tylko pasi brzuchola

22 września 2020

a jak to jest z legalnością w Polsce i za granicą gdybym chciał zabrać rower ze sobą na wakacje?

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium