O legalności raz jeszcze 1
O legalności raz jeszcze

Sprawa konwersji tradycyjnego roweru na elektryczny czasem rodzi Wasze obawy. Potencjalni klienci najczęściej pytają o to, czy można, a jeśli tak, czy będzie to zgodne z prawem? Dziś zatem po raz kolejny chcielibyśmy odnieść się do sprawy legalności naszych zestawów. Jeśli nie czytaliście, zapraszamy do lektury innego naszego posta w tej sprawie: https://e-biker.pl/legalny-rower-elektryczny

 

Postanowiliśmy zebrać najważniejsze zasady co do korzystania z elektrycznego roweru na polskich drogach. Oto one!

 

Żelazne zasady zgodnego z prawem korzystania z e-bike'a:

  1. NAPIĘCIE - nominalne napięcie nie może być wyższe niż 48V
  2. URUCHOMIENIE NAPĘDU - poprzez nacisk na pedały; jeśli masz manetkę, powinna być ustawiona w trybie prowadzenia (do 6 km/h) lub powinna w trybie non-zero start - czyli manetka załączy się dopiero po uruchomieniu napędu za pomocą czujnika PAS. Wszystkie te ustawienia można zrobić z poziomu wyświetlacza.
  3. SZEROKOŚĆ E-BIKE'A - w najszerszym punkcie nie może przekroczyć 90 cm.
  4. PRĘDKOŚĆ - aby pojazd mógł zostać dopuszczony do ruchu drogowego, prędkość wspomagania musi zostać ograniczona do 25 km/h.
  5. MOC - znamionowa moc silnika nie może przekraczać 250W. We wszystkich zestawach Rapid moc znamionowa silnika to 250W. Oczywiście moc maksymalna określana jest przez sterownik i ta może być już dużo wyższa.

 

Nie zapominajcie o kasku! Ostrożnej jazdy!

 

PS Dziękujemy serwisowi firmowemu Rapid za udostępnienie zdjęć kolejnej udanej konwersji. :) Jeśli jesteście zainteresowani profesjonalną i bezpieczną przeróbką roweru na elektryczny, zapraszamy do kontaktu: serwis@e-biker.pl


Komentarze do wpisu (1)

3 czerwca 2020

W nawiązaniu do treści artykułu mam niedyskretne pytanie dotyczące zestawu S-2100. W artykule czytamy zapewnienie, że każdy zestaw do konwersji posiada moc znamionową 250 W (punkt 5.), tymczasem w opisie zestawu S-2100 widnieje moc 2 kW. Pytanie brzmi jakim rodzajem pojazdu staje się skonwertowany rower po przekroczeniu parametrów definicji "legalnego" roweru?

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium